Skończy się mit stratega, zaczęły problemy. Jarosław “Nic nie potrafię, nic nie mogę” Kaczyński.

Afera Banasia całkowicie zmieniła wizerunek Jarosława Kaczyńskiego. Jeśli ktoś miał do dzisiaj jakieś wątpliwości co do politycznych umiejętności prezesa PiS, to dzisiaj pozbył się już złudzeń. Walka w układzie władzy pokazuje, że Kaczyński popełnia błąd za błędem a jego wizja państwa jest niespójna i chaotyczna.

Ale dostrzegają to nie tylko jego polityczni przeciwnicy, ale przede wszystkim osoby ze środka partii. Nawet najwierniejsi z wiernych zaczynają sobie zadawać pytania o Kaczyńskiego. Spekulacje o zmianie przywództwa w PiS przybierają na sile a chętnych jest bardzo dużo. Jednym z takich pretendentów do odsunięcia prezesa jest Zbigniew Ziobro. Jego konkurent to namaszczony przez Kaczyńskiego Morawiecki. Ale są jeszcze inni.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To wszystko wywołuje potężny konflikt, który rozsadza PiS od środka. Afera Banasia i setki innych afer są tylko pokłosiem tej walki. Bezpardonowej, w której nie liczy się Polska, tylko władza, przywileje i zaszczyty.

źródło: Twitter