CBA zatrzymało krewnego Przemysława Czarnka z PiS. Działali razem w jednej spółce

Mariusz P., prezes znanej w Lublinie spółki, został zatrzymany razem z innymi osobami przez CBA. W grę wchodzi żądanie łapówki w wysokości 1 miliona złotych. Grupa miała powoływać się na wpływy w instytucjach państwowych oraz urzędzie miasta Lublin. Mariusz P. jest wujem Przemysława Czarnka z PiS, który często występuje w Radiu Maryja i ostro atakuje opozycje.

Czarnek do niedawna był wojewodą, dzisiaj jest posłem PiS. Co oznacza sformułowanie CBA, że krewny Czarnka oraz inne zatrzymane osoby powoływały się na wpływy w instytucjach państwowych można się tylko domyślać.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Co ciekawe, według wpisów w KRS, obaj panowie są w zarządzie jednej ze spółek. Mariusz P. pełni w niej od 2001 roku funkcje prezesa, natomiast Przemysław Czarnek wiceprezesa. Obaj panowie mają też w tej spółce udziały. Co prawda Czarnek twierdzi, że to dawne czasy, ale według wpisów w rejestrze ostatnie zmiany w KRS tej spółki były dokonywane w 2006 roku. Co ciekawe, informacji o byciu członkiem zarządu spółki nie ma w jego oświadczeniach majątkowych… (kopia oświadczeń znajduje się tutaj).

https://twitter.com/michalcharzynsk/status/1202700846129172489?s=11

źródło: Twitter / Kurier Lubelski