„Maciej N. popełnił przestępstwo?” W prokuratorze zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie

„Maciej N. popełnił przestępstwo? W Prokuraturze Okręgowej w Olsztynie zostało złożone zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa Sądu Rejonowego ” – napisali Obywatele RP na swoim profilu internetowym.

Maciej Nawacki został mianowany na prezesa przez Zbigniewa Ziobro. Niezwykle krytycznie wypowiadał się o działaniach sędziego Pawła Juszczyszyna i zawiesił go na miesiąc w obowiązkach. Chodzi o sprawę wezwania Kancelarii Sejmu do przedstawienia list poparcia KRS. Kancelaria Sejmu polecenia sądu nie wykonała a sędziego Juszczyszyna spotkały represje.

Reklamy

W związku oburzającą z sytuacją i naciskami władzy w sądzie w Olsztynie ze swoich funkcji zrezygnowali wiceprezesi tego sądu.

Sędziowie mają dość niszczenia praworządności w Polsce. Po decyzji Sądu Najwyższego nie będą również respektować decyzji nielegalnej już dzisiaj Izby Dyscyplinarnej, zgodnie z wyrokiem TSUE i decyzją SN straciła ona bowiem swoje uprawnienia do funkcjonowania.

źródło: Twitter / RMF.FM