Burmistrz Ustrzyk Dolnych, Bartosz Romowicz z PSL, wie jak w trudnej sytuacji znajduje się jego miasto. Podwyżki podatków i nowe obciążenia finansowe, które nałożył na samorząd polski rząd powodują, że trzeba szukać pieniędzy wszędzie. I oszczędzać, gdzie się da. Jedną z propozycji jest zmniejszenie ilości godzin religii w szkole. W przypadku Ustrzyk Dolnych da to ćwierć miliona oszczędności rocznie.

W Polsce zgodę na zmniejszenie ilości godzin religii w szkole wydaje arcybiskup. Do niego właśnie zwrócił się Romowicz. Czy zgoda zostanie udzielona? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, że prośba burmistrza wywołała kuriozalną reakcję radnego z PiS, który… krytykuje Romowicza za szukanie oszczędności.

Reklamy

Radny z PiS powinien jednak w końcu zrozumieć, że to działania rządu stworzonego przez PiS doprowadziły do poważnego kryzysu finansów w samorządzie. Krytykowanie burmistrza za to, że dba o pieniądze mieszkańców, to czysta hipokryzja.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułTak prawicowi publicyści atakowali Piotrowicza. Co powiedzą dzisiaj?
Następny artykułOstra wymiana zdań: Prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie z nadania Ziobry atakuje sędziów Sądu Najwyższego i dziennikarza