Szef ABW skłamał w sprawie wątpliwości wobec Banasia?

W rozmowie z TVP szef ABW komentując sprawę Mariana Banasia powiedział, że “Nigdy wcześniej, również w mediach, nie podawano w jakąkolwiek wątpliwość sytuacji majątkowej jego czy otoczenia biznesowego”. Problem w tym, że albo skłamał, albo nie wiedział, że w 2018 roku do koordynatora służb specjalnych, Mariusza Kamińskiego, wpłynęło zapytanie od dwóch posłów opozycji.

Izabela Leszczyna i Janusz Cichoń w interpelacji pytają w nim o Mariana Banasia i przytaczają fakty, które pojawiły się w prasie.  Oto pytania, które zadali posłowie:

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


  1. Czy zna Pan sprawę nieścisłości w oświadczeniach majątkowych szefa KAS?
  2. Czy koordynowane przez Pana służby, w szczególności Centralne Biuro Antykorupcyjne, dokonywały kontroli złożonych przez szefa KAS oświadczeń majątkowych za lata 2015, 2016 i 2017? Jeżeli tak, to jakie są ustalenia z tej kontroli?
  3. Czy koordynowane przez Pana służby podejmowały jakiekolwiek działania mające na celu wyjaśnienie opisanych w treści interpelacji wątpliwości?
  4. Czy w sytuacji gdyby CBA nie dokonało jeszcze kontroli oświadczeń majątkowych M. Banasia, to w świetle licznych publikacji prasowych sugerujących rzekome nieprawidłowości w tychże oświadczeniach zamierza takiej kontroli dokonać?
  5. Czy posiada Pan wiedzę, czy szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przynależy, podobnie jak szef KAS, do organizacji “Opus Dei”?

źródło: TVP Info