[Counter-Box id="1"]

“Apeluję o transmisję w TVP z wręczenia Nagrody Nobla Oldze Tokarczuk. To obowiązek TVP, a dla milionów Polaków jedyna szansa na jej obejrzenie” – napisał Tomasz Lis. W internecie pojawiła się petycja.

Petycję można podpisać tutaj.

Reklamy

TVP nie chce transmitować uroczystości wręczenia nagród, bo obóz PiS ubzdurał sobie, że Olga Tokarczuk jest wrogiem politycznym tej formacji. Tymczasem Nobel z literatury to jedno z największych światowych odznaczeń i wyróżnień, jakie można otrzymać. Polacy powinni być dumni, że po raz kolejny ta nagroda trafia do Polski.

Od momentu ogłoszenia decyzji Akademii Królewskiej o nagrodzie, na Tokarczuk prowadzony jest regularny atak ze strony propisowskich mediów. To doskonale pokazuje, jak wielkie podziały w społeczeństwie wprowadza ta partia. O braku transmisji informowały już zagraniczne media, które są zszokowane całą sytuacją.

Brak transmisji przypomina sytuację z czasów komuny – wtedy w imieniu Wałęsy nagrodę odbierała jego żona, Danuta. W tym czasie w “Dzienniku Telewizyjnym” leciały propagandowe bzdury władzy. Dzisiaj będzie podobnie?

źródło: Twitter

Poprzedni artykułSZOK! Czas chyba umierać, bo za czasów PiS służba zdrowia w Polsce jest likwidowana, tysiące miejsc ubywa w szpitalach!
Następny artykułHołownia potwierdził start w wyborach prezydenckich. Wkrótce ujawni swój sztab