Poważne zarzuty wobec sędziego Nawackiego, który zawiesił Pawła Juszczyszyna. Jest zawiadomienie do prokuratury

“Działałem jako osoba prywatna, obywatel. Zrobiłem to, bo uważam, że są granice przyzwoitości, których przekraczać nie można. W mojej ocenie działania pana prezesa Nawackiego należy zbadać pod kątem artykułu 231 par. 1 i 2 kodeksu karnego.” – powiedział Ryszard Afeltowicz, adwokat z Olsztyna, który złożył zawiadomienie do prokuratury w sprawie Macieja Nawackiego.

Nawacki to prezes sądu, który zawiesił sędziego Pawła Juszczyszyna za to, że ten przestrzega prawa i zażądał od Sejmu list poparcia do KRS.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“On (Nawacki) jest osobiście zainteresowany – razem z rzecznikiem panem Lasotą – by nie ujawniać list poparcia do KRS. Zarzuty dyscyplinarne postawione sędziemu Juszczyszynowi są tak absurdalne, jakby powiedzieli, że ukradł Pałac Kultury” – dodał  Ryszard Afeltowicz.

źródło: Twój Kurier Olsztyński