Pozytywistyczne przesłanie ludowców. Cywilizacja życia i dokonań kontra ciągłe wracanie do śmierci i tragedii.

“Po raz kolejny spotykamy się na Zaduszkach Mikołajczykowskich, by oddać hołd Stanisławowi Mikołajczykowi, wielkiemu polskiemu patriocie. Spotykamy się nie z powodu jego śmierci, lecz z powodu jego życia, tego co zrobił dla ojczyzny i w co wierzył” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w Poznaniu. To bezpośrednie odwołanie do cywilizacji życia i dokonań, pozytywistycznego przekazu ludowców, stojącego w kontrze do nieustającego wspominania śmierci, rozpamiętywania krzywd, podsycania nienawiści i grzebania w tragicznej historii, które zdaje się uprawiać PiS.

Cywilizacja życia i rozwoju, budowy i pracy u podstaw jest głęboko zakorzenia w ludowym DNA. “Nie ma drugiego ruchu społeczno-politycznego jak Ruch Ludowy. Dumni ze swojej tradycji, kontynuujemy dzieło Stanisława Mikołajczyka. Możemy się poróżnić, ale nie wolno nam pałać nienawiścią. Albo to przyjmujemy, albo nie jesteśmy warci tej tradycji” – mówił Kosiniak-Kamysz.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Stanisław Mikołajczyk do końca wierzył, że Polska może być inna, może być lepsza. Swój patriotyzm i miłość do ojczyzny każdego dnia udowadniał ciężką pracą dla Polaków” – dodał prezes PSL. “Stanisław Mikołajczyk to pierwsza Solidarność. Tworzył partię ogólnonarodową w czasach, gdy groziły za to ogromne represje. Na spotkania z nim przychodziły dziesiątki tysięcy naszych rodaków” – wspominał.

Przypomniał też, że nawet w najtrudniejszych czasach nie wolno zapominać o budowaniu i rozwoju, tworzeniu podstaw dobrobytu Polski w przyszłości.

źródło: Twitter