Jutro na konferencji prasowej mamy się dowiedzieć o dwóch wnioskach do prokuratury w zakresie nieprawidłowości w działaniu Ministerstwa Sprawiedliwości oraz CBA. W ten sposób Marian Banaś ma zaatakować swoich niedawnych politycznych sprzymierzeńców – rząd PiS. Kluczowe zawiadomienie dotyczy zakupu systemu inwigilacji i podsłuchów przez CBA. To bezpośrednie uderzenie w Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego – donoszą media.

Sytuacja w Polsce przypomina polityczny thriller z wątkami kryminalnymi. Oskarżany o wynajem kamienicy za zaniżoną cenę ludziom z półświatka Marian Banaś jako szef NIK jest w zasadzie nieusuwalny. Związany od wielu lat z PiS teraz atakuje rząd Mateusza Morawieckiego a swoje uderzenie kieruje na dwóch ministrów: Zbigniewa Ziobro, atakując Patryka Jakiego i Jarosława Kaczyńskiego, atakując Mariusza Kamińskiego. To bardzo przemyślana strategia.

Reklamy

Informacje wyciekające do mediów mają posłużyć zmiękczeniu stanowiska negocjacyjnego PiS. Czy dzisiaj w nocy dojdzie do rozmów pomiędzy Banasiem a wysłannikiem rządu? Tego dowiemy się dopiero jutro podczas konferencji prasowej NIK.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułByły poseł PiS Przemysław W. może trafić na dwa lata do więzienia! Oko.press: Usłyszał już 6 zarzutów, w tym przywłaszczenia 130 tys. złotych ze środków Fundacji Wolność i Nadzieja
Następny artykułSzok! Doradca prezydenta Dudy pisze o mordowaniu przeciwników politycznych?!