Czy dzisiaj dojdzie do tajnego spotkania PiS – Banaś? Atak raportami na Ziobrę i Kamińskiego może być zmiękczaniem Kaczyńskiego.

Jutro na konferencji prasowej mamy się dowiedzieć o dwóch wnioskach do prokuratury w zakresie nieprawidłowości w działaniu Ministerstwa Sprawiedliwości oraz CBA. W ten sposób Marian Banaś ma zaatakować swoich niedawnych politycznych sprzymierzeńców – rząd PiS. Kluczowe zawiadomienie dotyczy zakupu systemu inwigilacji i podsłuchów przez CBA. To bezpośrednie uderzenie w Jarosława Kaczyńskiego i Mariusza Kamińskiego – donoszą media.

Sytuacja w Polsce przypomina polityczny thriller z wątkami kryminalnymi. Oskarżany o wynajem kamienicy za zaniżoną cenę ludziom z półświatka Marian Banaś jako szef NIK jest w zasadzie nieusuwalny. Związany od wielu lat z PiS teraz atakuje rząd Mateusza Morawieckiego a swoje uderzenie kieruje na dwóch ministrów: Zbigniewa Ziobro, atakując Patryka Jakiego i Jarosława Kaczyńskiego, atakując Mariusza Kamińskiego. To bardzo przemyślana strategia.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Informacje wyciekające do mediów mają posłużyć zmiękczeniu stanowiska negocjacyjnego PiS. Czy dzisiaj w nocy dojdzie do rozmów pomiędzy Banasiem a wysłannikiem rządu? Tego dowiemy się dopiero jutro podczas konferencji prasowej NIK.

źródło: Twitter