Czy ktoś chce przejąć PKP Cargo za złotówkę? Najniższa w historii wycena akcji firmy

Fatalna sytuacja PKP Cargo na giełdzie pokazuje, jak nieudolnie funkcjonuje w Polsce władza. Pomimo potężnego wzrostu przewozów towarowych i wielu możliwości rozwoju tego rynku, wartość spółki topnieje w oczach.

“Czy ktoś chce przejąć PKP Cargo za złotówkę? Wczoraj, wycena akcji spółki spadła poniżej 900 mln zł – najniżej w historii.  W 2015 roku PKP Cargo było warte 4 mld 200 mln zł.
W okresie 4 lat rządów PiS, wartość spółki spadła o 3 mld 300 mln zł. (ok. 80%) ” – napisał jeden z internautów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Spadek wartości spółki uderza w państwo polskie oraz rodzi podejrzenia, że ktoś działa na jej niekorzyść. Kto i dlaczego? Na to pytanie powinno odpowiedzieć niezależne badanie i audyt, ale władza się do tego nie spieszy, to to “uderzenie w swoich”.

Powstaje też pytanie, jak to się ma do “narodowych czempionów”, “wstawania z kolan” oraz innych tego typu hasełek rządu.