Orlen ma tak ogromne pieniądze na kupno Energi? To znaczy, że paliwo w Polsce za drogie!

Skąd Orlen ma kilka miliardów złotych na zakup koncernu Energa? Firma zarabia na nas, na kierowcach. Te miliardy to zyski, które nie powinny w ogóle do Orlenu trafić, powinny zostać w naszych kieszeniach!

Skoro misją polskiego rządu jest wstawanie z kolan i lepsze życie Polaków, to powinnyśmy godnie obniżyć ceny na stajach benzynowych. Orlen to w Polsce prawie monopolista – zaopatruje w paliwo nie tylko swoje stacje ale też innych koncernów. Jak widać z zysków koncernu, obniżka cen jest zupełnie realna. Skoro w firmie znajduje się tak dużo pieniędzy, to przecież nie mają one innych źródeł niż nasze kieszenie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tak naprawdę to przecież na końcu my, kierowcy, składamy się na te wszystkie pomysły.

Cel operacji przejęcia Energi przez Orlen wydaje się jasny: w budżecie brakuje pieniędzy, więc jeden państwowy koncern kupi drugi, za pieniądze kierowców, a te kilka miliardów trafi sobie do budżetu państwa i zakryje kolejną dziurę, którą przygotowali niezawodni jeśli chodzi o wzrost wydatków Kaczyński z Morawieckim.

Tylko dlaczego my mamy za to wszystko płacić?

źródło: Twitter