Ustawa dyscyplinująca sędziów, którzy chcą przestrzegać prawa próbą Polexitu?

Złamanie przepisów europejskich w zakresie praworządności wpycha Polskę na drogę do Polexitu, oceniają prawnicy. Chodzi o pomysły władzy na dyscyplinowanie sędziów, którzy przestrzegają prawa.

“Trzy prawnicze orły, które gardzą ludźmi – bo gardzą obywatelami, którzy mają sprawy w sądach – reklamują projekt ustawy o wystąpieniu Polski z przestrzeni prawnej Unii Europejskiej. Po co? Aby koleżka jednego czy drugiego i jego rodzina mogli żyć za państwowe bez żadnych obaw.” – skomentował ustawę Patryk Wachowiec.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Czy to ogłaszanie Polexitu” – zastanawia się profesor Leszek Balcerowicz.

“Kaczyńskiego interesuje tylko władza absolutna, niczym nie skrempowana. Poświęci wszystko by to osiągnąć. Chćby naszą członkostwo w UE” – napisał jeden z internautów.

Sytuacja w Polsce jest coraz bardziej napięta. Władza za wszelką cenę próbuje walczyć z praworządnością i wyrokami TUSE. To nie może się skończyć dobrze – dodają komentatorzy.