Musisz to przeczytać! Dlaczego wymiar sprawiedliwości musi być niezależny od władzy?

Pisowska propaganda próbuje wmawiać ludziom, że wymiar sprawiedliwości będzie lepiej działał, gdy będzie zależny od jakiegoś ministra. Jest to ordynarne kłamstwo. Prawo, które uchwala PiS ma służyć bezkarności władzy a nie poprawie sądownictwa.Oto kluczowe powody, dla których powinniśmy dążyć do kompletnej niezależności wymiaru sprawiedliwości od parlamentu, rządu i polityków.

Dlaczego jest ważne, by sędzia był niezależny?

Reklamy

Na przykład dlatego, żeby zwykły człowiek mógł pozwać polityka, który prawie rozjechał go na pasach i być pewnym, że sąd rozpatrzy sprawę bez ingerencji polityka.

Dlaczego jest ważne, by prokurator był niezależny? 

Żeby zwykły człowiek, który przez polityka trafił do szpitala, bo ten wjechał w niego samochodem, mógł liczyć na to, że prokurator realnie oskarży polityka a nie umorzy sprawę lub oskarży człowieka.

Dlaczego jest ważne, aby mecenas był niezależny? 

Żeby nie bał się występować w Twoim imieniu przeciwko politykowi, bo mu to karierę zrujnuje.

Pamiętacie sprawę słynnego Seicento? Młody człowiek do dzisiaj jest ciągany po sądach, mimo, że cała sprawa była do załatwienia w 30 minut. Beata Szydło powinna wtedy przeprosić kierowcę, zapewnić mu wypłatę odszkodowania i zamknąć sprawę. Ale nie – dla użytku propagandy wolała odsuwać od siebie tą sprawę i udawać, że kolumna jechała zgodnie z prawem!

Nie dajcie nabrać się propagandzie!

źródło: Twitter