Ignorowanie wyroku TSUE oraz represjonowanie sędziów to prosty sposób do rozpadu systemu praworządności w Polsce i rozwoju anarchii. “Czeka nas okres dwóch odrębnych systemów sądownictwa. Jeden pisowski, uznawany jedynie przez władzę PiS. Drugi unijny, uznawany przez wszystkich, poza PiS.” – skomentował to jeden z internautów.

Polacy podkreślają, że szansą na wyjście z tej sytuacji są wybory prezydenckie. Niezależny prezydent, który jest w stanie wybić się ponad partyjne podziały, może stać się prawdziwym strażnikiem konstytucji i realnie dbać o dobro Polaków. “Mam gdzieś Kaczyńskiego i jego nędzny żywot; my musimy myśleć o majowych wyborach, żeby wreszcie zakończyć 5 lat hańbienia pierwszego urzędu Rzeczypospolitej. Jeżeli staniemy na wysokości zadania, wtedy o ileż prostsze będzie przestrzeganie prawa i Konstytucji.” – skomentował to uczestnik dyskusji.

Reklamy

Do sytuacji w sądownictwie doprowadziły działania Kaczyńskiego i Ziobry, którzy chcieli w pełni podporządkować sędziów władzy politycznej.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułPanie prezydencie Duda, gdzie ta amerykańska baza? Redzikow opóźnione o lata
Następny artykułUrban: Byłem ofiarą Stanu Wojennego. Musiałem podpisać 10 tys. kart identyfikacyjnych dla dziennikarzy [Wideo]