Cały świat już wie. Zagraniczne media donoszą o ataku układu władzy na sędziów w Polsce

“Polski rząd intensyfikuje walkę z sądownictwem. Prawo i Sprawiedliwość przekonuje, że zmiany sądowe, które wprowadził w ciągu czterech lat swojej władzy, są konieczne, aby system był bardziej wydajny. Ale Bruksela postrzega je jako zagrożenie dla praworządności” – czytamy w artykule w prestiżowym dzienniku Financial Times.

“Ostatnie zmiany umożliwiłyby karanie sędziów za angażowanie się w nieokreślone działania polityczne. Zgodnie z nową ustawą, która została zaproponowana w ramach procedury przyspieszonej, która nie wymaga konsultacji, sędziowie mogą być również dyscyplinowani za działania uznane za „zapobiegające lub znacząco komplikujące funkcjonowanie systemu wymiaru sprawiedliwości”. Będą również musieli ujawnić swoją aktywność w mediach społecznościowych i członkostwo w organizacjach pozarządowych” – czytamy w dzienniku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


źródło: Financial Times