Kolejna wpadka Andrzeja Dudy. Pomylił dane o stężeniu tlenku azotu ze smogiem

Andrzej Duda co krok zaliczka wpadki. Ostatni zamieścił na Twitterze mapkę, z której wynikało, że w Polsce jest doskonała jakość powietrza. Najwyraźniej pasowała do rządowej propagandy, jednak w rzeczywistości była to mapka zanieczyszczenia powietrza tlenkami azotu, a więc zaledwie jednym ze składników smogu. Rzeczywistość jest zupełnie inna.

Czemu prezydent zamieścił tego typu informacje? Czy po to, by ukrywać dramatyczny stan powietrza przed Polakami czy może z powodu własnej niewiedzy w tym temacie? Nie wiadomo. Został jednak szybko sprowadzony na ziemię, bo komentatorzy wytknęli mu manipulację.

Reklamy

Duda niechcący wyrządził też niedźwiedzą przysługę Morawieckiemu, bo sprawa tlenków azotu, które są obecne głównie w wielkich polskich miastach przypomniała o aferze dieselgate – głównym źródłem tlenków azotu w miastach są samochody niemieckiego koncernu. W USA poradzono sobie z tym usuwając po prostu pół miliona aut z rynku a producent wypłacił miliardowe odszkodowania. W Polsce jak widać rząd nic od czterech lat z problemem nie zrobił i naraża nas na utratę zdrowia a nawet życia. Ocenia się, że rocznie umiera z tego powodu kilka tysięcy osób.

źródło: Twitter