Panika w rządzie. Potężne demonstracje w obronie sądów

W Polsce narastają protesty przeciwko zamachowi na niezależność sądów. W Poznaniu wczoraj wieczorem protestowały tysiące ludzi. Przeciwstawiają się oni upolitycznieniu wymiaru sprawiedliwości. 

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Protesty tak dużej skali to ogromny problem dla PiS. Niedawne badania opinii społecznej pokazują, że aż 60% uważa, iż system sprawiedliwości działa za czasów PiS gorzej niż kiedyś. Liczba tych osób będzie się zwiększać, bo rzeczywiście, sprawy trwają dłużej a koszt ich obsługi znacząco wzrósł.

Koszty prawne wzrosną po Nowym Roku – wraz z falą podwyżek. Nic dziwnego, że w rządzie panuje coś w rodzaju paniki, to kolejny nieudany projekt “zjednoczonej” prawicy. Na sprawie najwięcej zyskuje opozycja, wszystkie badania pokazują, że elektorat PiS przepływa szczególnie do PSL, Konfederacji oraz Lewicy.