NSA wydało 17 wyroków korzystnych dla osób, które odwoływały się od decyzji wydanej na podstawie tak zwanej ustawy represyjnej. Chodzi o ustawę, która drastycznie obniża świadczenia emerytalne osobom, które nawet bardzo krótko pracowały dla poprzedniego systemu w niektórych instytucjach państwowych.

Ustawa jest niesprawiedliwa i bardzo niebezpieczna, ponieważ pozbawiła dziesiątki tysięcy osób praw nabytych, czyli emerytur. PiS doprowadził do sytuacji, w której każda władza może uchwalić dowolne prawo i odebrać emerytury pod dowolnym pretekstem. Ostrzegał o tym m.in. Janusz Korwin-Mikke a dzisiaj o przywrócenie praw nabytych walczy Lewica. Andrzej Rozenek, który bardzo krytycznie wypowiada się o ustawie represyjnej pyta, co się stanie, jak PiSowi nie spodobają się na przykład nauczyciele uczący za komuny – czy im też odbierzecie emerytury? – pyta.

Reklamy

Prawo, które tworzy PiS jest w ocenie wielu osób niesprawiedliwe i byle jakie, napisane na kolanie. Najwyraźniej tej partii brakuje nie tylko wyobraźni politycznej ale też ekspertów i fachowców, którzy potrafili by jakąś jedną rzecz zrobić dobrze.

źródło: Twitter / Interia

Poprzedni artykułNowa odsłony wojny w PiS: 200 tysięcy złotych gotówką w domu Banasia?
Następny artykułSzokująca zapowiedź członka rzadu. Czeka nas zabieranie pieniędzy z banków?