Szok dla zwolenników PiS. “Mam wiele szacunki do Balcerowicza” mówił Jarosław Kaczyński.

17 grudnia – a więc dziś! – mija 30 lat od przedstawienia przed Sejmem pakietu 10 ustaw, które zapoczątkowały przemiany gospodarcze w Polsce…

“Balcerowicz przywrócił w Polsce podstawowe kategorie ekonomiczne, przede wszystkim pieniądz, którego przecież w PRL-u nie było, oraz opanował hiperinflację. To były podstawy, które pchne nas w kierunku gospodarki rynkowej. I to jest jego wielkość, wiekopomna zasługa, której nikt mu odebrać nie może. Mam wiele szacunku do Balcerowicza za dokonanie zdecydowanego chirurgucznego cięcią. Była to wprawdzie bolesna, ale absolutnie niezbędna operacja” – mówił Jarosław Kaczyński.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z tą oraz innymi opiniami na temat Planu Balcerowicza można zapoznać się w Wirtualnym Muzeum 1989 roku, które powstało staraniem Fundacji Obywatelskiego Rozwoju.

 

źródło: FOR