Dekret o stanie wojny wobec sędziów będzie czytany w Sejmie jutro. Ale już dzisiaj wielkie protesty!

Dzisiaj o godzinie 18:00 pod sądami w całej Polsce odbędą się masowe protesty przeciwko zamachowi na niezależność sądów. Dziesiątki tysięcy ludzi zapowiadają, że przyjdą i będą protestować.

“Dekret o stanie wojny wobec sędziów zgłoszony 13 grudnia będzie procedowany już w czwartek, pierwsze czytanie 12:30, drugie zapowiadane na wieczór. Czyli trzask prask, jak zwykle, w jeden dzień/noc, bez debaty, butem, na siłę.” – tak działania PiS wobec sędziów skomentował jeden z internautów.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Sytuacja jest bardzo poważna. Zamach na sądy wbrew orzeczeniu TSUE oznacza de facto wyprowadzanie Polski z Unii Europejskiej. Pod czyje dyktando? Można się jedynie domyśleć. Na chaosie w Polsce, wywoływanym przez układ władzy, zyskać mogą jedynie określone wrogie naszemu krajowi siły.

W ocenie wielu osób walka z niezależnością sądów prowadzona jest po to, aby władza mogła pozostać bezkarna w przypadku łamania przez nią prawa.

źródło: Twitter