Od ponad roku w Sejmie leży ustawa PSL o zwalczaniu skutków ASF. PiS dopiero teraz zobaczył problem?

Źródło: YouTube

“W sejmowej zamrażarce od ponad roku leży projekt PSL o zwracaniu rolnikom kosztów za bioasekuracji.  Tym, których nie stać na samodzielne zabezpieczenie przed ASF minister Ardanowski radził likwidować hodowle” – napisała Urszula Pasławska w reakcji na informacje, że PiS chce złożyć w końcu jakąś ustawę dla rolników.

“Projekt złożony na początku września 2018 r. dawno mógł być procedowany gdyby PiS faktycznie zależało na walce z ASF i dobru rolników” – napisała posłanka ludowców.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Posłowie PiS nie wykorzystali swojej szansy i przez ostatnie cztery lata nie interesowali się sprawami rolników.Walczył o nich PSL, ale bezdusznych posłów od Kaczyńskiego to nie przekonywało. Nie pomagały apele zrozpaczonych i zrujnowanych rolników, by zająć się sprawą, o której mówią ludowcy.

Dzisiaj nagle PiS się obudził? Wtedy, gdy większość gospodarstw hodowlanych jest zrujnowana a wirus dotarł do granicy Polski? Trochę późno panie Kaczyński. “Jeśli ktoś nie jest w stanie prowadzić działalności gospodarczej w takich warunkach, to znaczy, że się do niej po prostu nie nadaje” – warto przypomnieć te słowa prezesa PiS… Rolniku, pamiętaj o tym!

źródło: Twitter