Stanisław Piotrowicz „czynnie brał udział w nękaniu i prześladowaniu działaczy opozycji demokratycznej pod koniec lat osiemdziesiątych”?!

W książce „Wiesław Gęsicki (1959-2002) we wspomnieniach przyjaciół” jest informacja o tym, że Stanisław Piotrowicz przesłuchiwał działaczy Solidarności zatrzymanych w 1988 w Cieklinie. Sam Piotrowicz oczywiście zaprzeczał, że miało to miejsce.

Cieklin to mała miejscowość na południu Polski, niedaleko Jasła. Lokalizacja więc zgadza się z terenem działania prokuratora Piotrowicza. „Wiesiek i dwie inne osoby były maglowane przez Piotrowicza. Rozmowa była dość sucha, nieprzyjemna”, powiedział Mariusz Ambroziak, działacz Solidarności i znajomy Gęsickiego. We swoich wspomnieniach na blogu napisał, że „czynnie brał udział w nękaniu i prześladowaniu działaczy opozycji demokratycznej pod koniec lat osiemdziesiątych”.

Reklamy

W ocenie wielu oburzonych osób, mianowanie takiej osoby jak Piotrowicz przez Andrzeja Dudę na członka Trybunału Konstytucyjnego zdarło z PiS maskę partii antykomunistycznej.

źródło: Fakt.pl