Ustawa o ograniczeniu praw dziennikarzy?

“Nie ma dla dziennikarza mocniejszej gwarancji wolności słowa, niż wolne sądy. Ja przekonałam się o tym wielokrotnie i nie chciałabym zobaczyć, jak wyglądałyby moje procesy z PiS, ze Z. Ziobro i ze SKOKami, gdyby sędziowie nie byli niezawiśli” – napisała Bianka Mikołajewska.

Dziennikarze są niekiedy traktowani przez aktualną władzę jak śmiecie. Politycy nie odpowiadają na pytania, są aroganccy, pouczają dziennikarzy i starają się im pokazać, że są nikim. Wielokrotnie mogliśmy takie sytuacje obserwować. Ale to władzy najwyraźniej nie wystarcza. Już pojawiły się pomysły by stworzyć Izbę Dziennikarską, która będzie decydować o tym kto jest dziennikarzem i karać niepokornych i niezależnych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Do czego mogą służyć media pokazuje smutny przypadek telewizji publicznej, która stała się swojego rodzaju aparatem promującym władzę i atakującą opozycję.

To kompletny upadek tej władzy.