Mecenas Giertych: Jarosław Kaczyński zostanie oceniony przez historię jako zdrajca umowy społecznej jaką jest Konstytucja

Burza po głosowaniu.

– Jarosław Kaczyński zostanie oceniony przez historię jako zdrajca umowy społecznej jaką jest Konstytucja, który próbował wprowadzić w Polsce autorytarny system na wzór państw komunistycznych. Hańba! – ocenił mec. Roman Giertych.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


– Prawo i Sprawiedliwość zbudowało system, w którym istotą tego, że ma tak liczne poparcie w tak licznych środowiskach, jest rozdawanie pewnego rodzaju obszarów państwa z pewnym przyzwoleniem na marnotrawstwo, w niektórych przypadkach kradzież. (…) Prokuratura trzyma parasol ochronny nad PiS-em i oskarża tylko tych, którzy z jakiegoś powodu się wyłamują – podkreślił adwokat.

Zdaniem mec. Giertycha celem PiS jest zastraszenie opozycji i niezależnych mediów. – Kaczyński chce nam zrobić Turcję w środku Europy i taki jest jego plan i o to chodzi w sprawie o tak zwaną reformę wymiaru sprawiedliwości – ocenił.

Źródło: Twitter / TVN 24 / Rzeczpospolita