Podpisz apel solidarnościowy z sędziami broniącymi konstytucji!

“Przez ostatnie miesiące z rosnącym niepokojem obserwujemy działania obozu rządzącego, zmierzające do przejęcia kontroli nad sądownictwem w Polsce. Uważamy, że swoją ingerencją w funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości przyczynia się on nie do naprawy, a upadku rządów prawa w Polsce” piszą autorzy apelu.

“Jednocześnie widzimy wysiłki, które Wy, sędziowie, podejmujecie w kierunku ratowania trójpodziału władzy, niezależności sądów i niezawisłości sędziowskiej. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne są to wartości dla naszego codziennego życia. Są gwarancją, że jeśli spotkamy się w sądzie z przedstawicielem władzy, jego krewnym czy znajomym – wydany wyrok nie będzie podyktowany posłuszeństwem wobec sprawujących władzę w parlamencie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej jest najwyższym prawem w naszym państwie – jej przepisy powinny spotykać się z bezwzględnym szacunkiem. Z oburzeniem przyjęliśmy informację o tym, że za działanie w zgodzie z tą wartością, możecie zostać pociągnięci do odpowiedzialności dyscyplinarnej. Dziś sędziowie poddawani są represjom ze strony władzy – jutro może to być każdy i każda z nas.

Chcemy wyrazić podziw dla Waszej niezłomnej postawy oraz podkreślić swoją solidarność z podejmowanymi przez Was działaniami w celu obrony Konstytucji. Nie ma naszej zgody na represje wobec tych, którzy bronią Konstytucji. Nie ma naszej zgody na polityczny nacisk na sędziów, jak również na opuszczanie tych, którzy z odwagą walczą o wspólne dla nas sprawy. Sędziowie, jesteśmy z Wami!” – dodają autorzy.

Apel można podpisać tutaj.

 

źródło: Twitter