Polański o historii Samanthy Geimer: Odpokutowaliśmy tę sprawę. Ja, ona i jej matka. Giertych: Nie przekonuje mnie teza gwałciciela 13-latki, że już odpokutował razem ze swoją ofiarą

Wstrząs po wywiadzie.

Roman Polański udzielił obszernego wywiadu „Gazecie Wyborczej”. Odrzucił w nim oskarżenia kobiet, które zarzucały mu gwałty. Mało tego, sam postawił się w roli ofiary.

Reklamy

– Nie napadałem na żadne kobiety, proszę mi wierzyć. Wręcz przeciwnie, niekiedy sam musiałem się bronić. I nie mówię tego żartem, bo to nie jest temat do żartów – powiedział reżyser w wywiadzie dla Adama Michnika i Jarosława Kurskiego.

Reżyser zaczął od sprawy Samanthy Geimer. „Odpokutowaliśmy tę sprawę. Ja, ona i jej matka” – powiedział Polański.

– Wszystkie kolejne fantastyczne oskarżenia są następstwem tego, co zdarzyło się z Samanthą Geimer w Los Angeles. Od tego czasu stałem się… po angielsku nazywa się to „fair game” (tzn. łatwym łupem, przyp.). Polują na mnie od 43 lat – dodał Polański.

Kontrowersyjny wywiad skomentował adwokat Roman Giertych. – Nie przekonuje mnie teza gwałciciela 13-latki, że już odpokutował razem ze swoją ofiarą. To zrównywanie ofiary z katem. Każdy pedofil: ksiądz, czy wielki reżyser powinien ponieść przewidzianą w prawie karę. Usprawiedliwianie jednego pedofila, a potępianie drugiego to hipokryzja – powiedział mec. Giertych.

Źródło: Gazeta Wyborcza / Twitter Roman Giertych