Układ władzy działa wbrew interesom państwa? Kto powstrzyma to szaleństwo?

Rosnące napięcia polityczne w Polsce nie sprzyjają stabilizacji i rozwojowi gospodarczemu. Nieodpowiedzialne zachowanie polityków stało się przyczyną ostrych sporów, które zaczynają już w tej chwili Polsce szkodzić – nie tylko na arenie międzynarodowej, ale także w samym kraju.

Niestabilna sytuacja polityczna może mieć bowiem wpływ m.in. na wybory życiowe młodych ludzi, którzy kończą szkoły. Zamiast zasilać polski rynek pracy często wolą wybrać emigracje, niż zostawać tutaj. Jadą do Niemiec, Anglii, Norwegii i dalej. Emigracja będzie przybierać na sile a to bardzo zły prognostyk dla przyszłości Polski.

Reklamy

Awantury polityczne i atakowanie kolejnych środowisk wywołują masowe odejścia osób, które do tej pory tam pracowały. Tak było przecież z nauczycielami, tak dzieje się z lekarzami. Niedobór pracowników odczuwają już szkoły a szpitale zamykają oddziały jeden po drugim. Nie będzie miał kto nas uczyć, nie będzie miał kto nas leczyć.

Konflikt z Unią Europejską to odpływ inwestycji i pieniędzy zagranicznych. Dlatego trzeba powstrzymać to szaleństwo zanim będzie za późno – przekonują rozsądni politycy ale też obserwatorzy sceny politycznej. Cena, jaką zapłacimy za awanturnictwo i arogancję władzy jest bardzo wysoka. Zbyt wysoka. Polski na to nie stać.

źródło: Twitter / Facebook