Zawdzięczamy to Balcerowiczowi. Polska rozwijała się najszybciej spośród krajów bloku komunistycznego – do 2015 roku!

“Żeby ocenić reformy, trzeba dokonać porównania. Zobaczyć, jak gospodarka Polski urosła w stosunku do innych krajów po 1989. Nie ma kraju w naszym regionie, który by bardziej zwiększył rozmiary gospodarki niż Polska” – powiedział profesor Leszek Balcerowicz w wywiadzie dla Money.pl

W czasie, gdy Balcerowicz i jego ekipa zastanawiali się jak najszybciej i najskuteczniej zmienić gospodarkę socjalistyczną w normalny kraj, Jarosław Kaczyński nie wykorzystał swojej szansy przejścia do historii jako osoba, która w tym pomagała.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Reformy Balcerowicza były trudne, ale przeniosły nasz kraj dużo bliżej Zachodu niż kiedykolwiek byliśmy. Niestety dzisiaj PiS najwyraźniej chce nas cofnąć znowu do komuny. Jeden wódz, jedna partia, jeden decydent… i zniewolone społeczeństwo.

źródło: Twitter / Money.pl