Sędzia skazał polityka PiS, teraz grozi mu pięć lata więzienia

Zemsta za wyrok.

Sędzia Wojciech Łączewski może trafić na trzy lata do więzienia. Sędziemu, który skazał obecnego ministra w rządzie PiS Mariusza Kamińskiego, prokuratura kierowana przez Zbigniewa Ziobrę postawiła zarzut składania fałszywych zeznań i doniesienia o niezaistniałym przestępstwie.

Reklamy

Za pierwszy czyn art. 233 kodeksu karnego przewiduje karę pozbawienia wolności do trzech lat. Za drugi art. 238 przewiduje karę do dwóch lat więzienia.

– Prokuratura od września 2016 roku poprzez kontrolowane przecieki usiłuje pozbawić mnie dobrego imienia. W mojej ocenie działa na zlecenie Prokuratora Generalnego, który wielokrotnie wypowiadał pod moim adresem słowa niegodne urzędnika państwowego. W związku z postawieniem zarzutów oczekuję jak najszybszego skierowania aktu oskarżenia do sądu. Obawiam się jednak, że prokuratura będzie grała na przewlekanie tego postępowania i medialnie usiłowała zabijać moje dobre imię na raty – komentuje zarzuty prokuratury Łączewski.

W związku z działaniami ministra-prokuratora Ziobro Łączewski złożył zawiadomienie o przestępstwie i pozew o ochronę dóbr osobistych.

Źródło: Wirtualna Polska