Żegnaj prezydenturo? Profesor Gersdorf miażdży Andrzeja Dudę, mocne słowa I Prezes Sądu Najwyższego

Żegnaj prezydenturo? „Trzeba jasno powiedzieć, że sytuacja, z jaką mamy do czynienia, nie miałaby w ogóle miejsca, gdyby nie doszło do niezgodnego z Konstytucją RP wygaszenia kadencji członków KRS oraz powołania w ich miejsce nowych członków przez Sejm” – napisała I Prezes Sądu Najwyższego w oświadczeniu, które wydała w reakcji na absurdalne wypowiedzi Andrzeja Dudy.

„Nie byłoby również dzisiejszej sytuacji, gdyby Prezydent RP – wbrew postanowieniom zabezpieczającym wydanym przez Naczelny Sąd Administracyjny – nie powołał sędziów do pełnienia urzędu w Sądzie Najwyższym” – dodała Gersdorf.

Reklamy

„Dzisiejszy głos sędziów wynika z poczucia odpowiedzialności o los jednostki i jej dobro. O to, aby każda sprawa była sądzona nie przez konkretnych sędziów, ale przez niezawisły i bezstronny sąd” – podsumowała I Prezes Sądu Najwyższego.

Merytoryczna orka – oceniają komentatorzy. Andrzej Duda jest nerwowy, bo jego szanse na wygraną w wyborach prezydenckich w 2020 roku. „Żegnaj prezydenturo” – tak skomentował słowa Gersdorf jeden z internautów.

Pełna treść oświadczenia prezes Gersdorf znajduje się tutaj.

źródło: Twitter / SN.pl