Żegnaj prezydenturo? Profesor Gersdorf miażdży Andrzeja Dudę, mocne słowa I Prezes Sądu Najwyższego

Żegnaj prezydenturo? “Trzeba jasno powiedzieć, że sytuacja, z jaką mamy do czynienia, nie miałaby w ogóle miejsca, gdyby nie doszło do niezgodnego z Konstytucją RP wygaszenia kadencji członków KRS oraz powołania w ich miejsce nowych członków przez Sejm” – napisała I Prezes Sądu Najwyższego w oświadczeniu, które wydała w reakcji na absurdalne wypowiedzi Andrzeja Dudy.

“Nie byłoby również dzisiejszej sytuacji, gdyby Prezydent RP – wbrew postanowieniom zabezpieczającym wydanym przez Naczelny Sąd Administracyjny – nie powołał sędziów do pełnienia urzędu w Sądzie Najwyższym” – dodała Gersdorf.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


“Dzisiejszy głos sędziów wynika z poczucia odpowiedzialności o los jednostki i jej dobro. O to, aby każda sprawa była sądzona nie przez konkretnych sędziów, ale przez niezawisły i bezstronny sąd” – podsumowała I Prezes Sądu Najwyższego.

Merytoryczna orka – oceniają komentatorzy. Andrzej Duda jest nerwowy, bo jego szanse na wygraną w wyborach prezydenckich w 2020 roku. “Żegnaj prezydenturo” – tak skomentował słowa Gersdorf jeden z internautów.

Pełna treść oświadczenia prezes Gersdorf znajduje się tutaj.

źródło: Twitter / SN.pl