Czeka nas finansowa katastrofa? 5 powodów, dla których Polski nie stać na 500 Plus!

dziecko-placze-pis-odbiera-500-plus

Jedno z największych kłamstw, jakie funkcjonuje w polskiej polityce, dotyczy rozdawania pieniędzy przez rząd. Politycy układu władzy twierdzą bowiem, że stać nas na 500 Plus. Jest to nieprawda. Oto 7 powodów, dla których socjalistyczne rozdawnictwo, uprawianie przez rząd, może się fatalnie skończyć dla milionów Polek i Polaków.

1. Rząd nie ma żadnych swoich pieniędzy.
Ma tylko te, które zabierze nam w podatkach. Rozdaje więc nie swoje pieniądze.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


2. W Polsce pracuje zaledwie 16,5 mln osób, mieszkańców jest 38 mln.
Te 16,5 miliona ciągle się kurczy, bo osoby najbardziej ambitne i odważne albo emigrują albo zakładają firny poza Polską z uwagi na niestabilne prawo i wysokie podatki.

3. Rząd rozdaje więcej, niż dostaje z podatków.
Rząd rozdaje pieniądze z kredytu, który trzeba spłacić, czyli tworzy dług. Zadłuża nasze dzieci i wnuki.

4. Polska jest biednym krajem z niskimi zarobkami.
Dzieje się tak dlatego, że jesteśmy mało innowacyjni jako kraj i mało wytwarzamy, dlatego PKB (produkt krajowy brutto) jest 3-4 razy niższy niż w krajach zachodnich.

5. Rozdawanie pieniędzy napędza inflację.
Duże podwyżki cen, które obserwujemy, wynikają m.in. z zalewania rynku pustym pieniądzem.

Co należałoby by zrobić, aby poprawić sytuację w naszym kraju? Znacząco obniżyć opodatkowanie pracy, które jest bardzo wysokie, wprowadzić zasadę stabilności prawa i postawić na rozwój innowacyjnych oraz nowoczesnych form gospodarki… Ale to już za trudne dla rządu, który wywraca się nawet na tak prostych projektach jak samochód elektryczny…

źródło: Twitter / Facebook