Szokujące! Brat Piotrowicza też był prokuratorem stanu wojennego i oskarżał opozycjonistów

Okazuje się, że Stanisław Piotrowicz ma brata, który również skazywał opozycjonistów. To Kazimierz Piotrowicz, który  w czasie stanu wojennego jako wiceszef prokuratury w Bochni oskarżył czterech opozycjonistów, z czego dwóch skazano na kary więzienia.

Dowody działalności Kazimierza Piotrowicza znajdują się w IPN. Informację o Piotrowiczu potwierdził też dziennikarzom Jerzy Orzeł, jeden ze współzałożycieli Porozumienia Centrum. Piotrowicz oskarżał opozycjonistów między innymi o nielegalną działalność w Solidarności i kolportaż ulotek. Jeden z oskarżonych dostał też karę więzienia. Prokurator występował o trzy lata, zasądzono dwa.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Z kolei Stanisław Piotrowicz był nie tylko prokuratorem ale też członkiem kierownictwa PZPR w prokuraturze. To on w czasie stanu wojennego podpisał się pod aktem oskarżenia przeciwko Antoniemu Pikulowi, działaczowi opozycji.

Stanisław Piotrowicz został mianowany niedawno przez Andrzeja Dudę na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Tego samego Dudę, który niedawno atakował sędziów zaczynających swoją karierę w PRL. Najwidoczniej prokurator Piotrowicz mu nie przeszkadza…

źródło: Twitter / Super Express