To jest Polska w XXI wieku czy może średniowieczny zaścianek? „W związku z naszymi przekonaniami religijnymi, wnosimy petycję o podjęcie działań w celu całkowitego zniesienia lektury “Harry Potter i Kamień Filozoficzny” J.K. Rowling z zajęć lekcyjnych języka polskiego w naszej szkole. My, jako katoliccy rodzice, nie możemy pozwolić, by treści wyżej wymienionej książki infekowały umysły i dusze naszych dzieci” – napisali rodzice do dyrektor szkoły w Lisowie.

Szkoła książkę usunęła. Jednocześnie dyrektor odpisała rodzicom tak: „Grono Pedagogiczne Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisowie wyraża ubolewanie, że ]Rodzice nie doceniają nauczycielskiej troski o wszechstronny rozwój uczniów. Naszym zdaniem uczniowie ZSP w Lisowie zostaną pozbawieni możliwości poznania książki znanej na całym świecie, a tym samym niejako wykluczeni z uczestniczenia w poznawaniu szeroko pojętej kultury”.

Reklamy

Rodzice zrobili chyba jednak niechcący niedźwiedzią przysługę samym sobie. Coś, co jest zakazane, budzi dużo większą ciekawość w uczniach niż obowiązkowa lektura. Zdaje się, że w Lisowie powstaną tajne komplety z lekturą Harrego Pottera i przynajmniej jeden lub dwa Zakony Feniksa…

Swoją drogą w XXI wieku pisanie petycji o czarnej magii zakrawa na jakąś mocną abberację. Czy aby owi rodzice naprawdę uważali na lekcjach w czasie gdy sami się uczyli w szkołach?

Klobucka.pl

 

Poprzedni artykułDokąd tak jeździł Marian Banaś? Blisko 80 kilometrów dziennie, dzień w dzień, przez cztery lata!
Następny artykułWkrótce poznamy prawdę o rządach Karczewskiego w Senacie? Wyniki audytu już wkrótce