Morawiecki się wścieknie? Turcja zaprezentowała własny samochód elektryczny, inwestycja pochłonie 12 mld złotych

PiS wścieknie się na Erdogana, po tym co dzisiaj zrobił. Dlaczego? Bo milion polskich samochodów elektrycznych nigdy nie powstanie, powstaną za to auta… tureckie. Dzisiaj w Turcji zaprezentowano pierwszy, w całości wyprodukowany w tym kraju samochód∂ elektryczny. Cała inwestycja pochłonie blisko 4 miliardy dolarów a pojazdy będą produkowane w mieście Bursa.

Projekt był od dawna celem prezydenta Erdogana i jego rządzącej partii AK jako pokaz rosnącej potęgi gospodarczej kraju. Przemawiając podczas ceremonii odsłonięcia, Erdogan powiedział, że Turcja chce nie tylko sprzedawać samochód w kraju, ale także w Europie i Azji. Erdogan zapowiedział, że infrastruktura ładowania samochodów elektrycznych będzie gotowa w całym kraju do 2022 roku.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wprowadzonych do sprzedaży zostanie aż 5 modeli. 30 tysięcy pojazdów zakupi rząd.

Warto podkreślić, że Turcja ma duże doświadczenie w produkcji i jest już dużym eksporterem do Europy samochodów produkowanych w kraju przez takie firmy jak Ford, Fiat Chrysler, Toyota i Hyundai.

Co na to Kaczyński i Morawiecki?