Czy komuś zależy, żeby polskie społeczeństwo było biedne i głupie? Nauczycielu, pieniędzy nie będzie, podwyżek w budżecie państwa brak

W projekcie budżetu państwa podwyżek dla pedagogów nie przewidziano – ujawnia ZNP. Co przyniesie nauczycielom rok 2020? Dalsze pogarszanie się stanu edukacji grozi Polsce cywilizacyjną zapaścią. Sytuacja jest już naprawdę dramatyczna.

Nauczyciele masowo odchodzą z zawodu, zrozpaczeni fatalną sytuacją finansową. Za chwilę naszych dzieci nie będzie miał kto uczyć. Po fatalnej Annie Zalewskiej trafił się minister edukacji jeszcze gorszy – Dariusz Piontkowski to szef podlaskiego regionu PiS, który najwyraźniej nie ma zbyt wiele serca dla spraw edukacyjnych. Sami nauczyciele mają o nim coraz gorsze zdanie.

Reklamy

Fatalna sytuacja nauczycieli to nie jedyne bolączki polskiej szkoły – ciężkie tornistry, program niedostosowany do realiów współczesnych, ciasne licea, za mało zajęć ruchowych – to regres. W tym czasie kraje ościenne stawiają na edukację i przyszłość narodów widzą właśnie w lepszym wykształceniu. Polska stała się edukacyjnym zaściankiem.

Rośnie też zniechęcenie do szkoły wśród dzieci i młodzieży. Szkoła jest nudna, nie uczy nic przydatnego – twierdzą.

Czy komuś zależy, żeby polskie społeczeństwo było biedne i głupie?