Już 11 stycznia marsz tysiąca tóg – prawnicy jednoczą się przeciw niszczeniu praworządności

Sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni oraz Polki i Polacy razem przeciwko niszczeniu samorządności w Polsce. 11 stycznia przejdzie przez Warszawę “Marsz tysiąca tóg”. To sytuacja bez precedensu, w której prawnicy razem ze zwykłymi ludźmi będą maszerowali razem by pokazać, że nie zgadzają się na niszczenie państwa prawa.

Działania polityków PiS zmierzają wprost do całkowitego podporządkowania wymiaru sprawiedliwości politykom a to dla zwykłych obywateli oznacza po prostu kłopoty. Wystarczy przypomnieć tylko historię kierowcy Seicento, którego samochód rozbiła pędząca limuzyna Beaty Szydło. Do dzisiaj ciągany jest po sądach na skutek potrzeby politycznej. W normalnym kraju premier przeprosiłaby nas za szaleńczą jazdę, przeprosiłaby owego kierowcę i dała odszkodowanie by mógł kupić nowy samochód –  byłoby po sprawie.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.