Do Polskiej Fundacji Narodowej trafiło dużo ponad 200 milionów złotych.

Polska Fundacja Narodowa jest w całości finansowana z budżetów spółek Skarbu Państwa, a więc firm, które są własnością milionów Polek i Polaków. Każda niegospodarność w tych spółkach to zbrodnia przeciwko narodowi. W 2016 i 2017 roku spółki przekazały na działalność tej powołanej przez PiS fundacji łącznie 166 milionów złotych a w 2018 roku – 48,75 milionów zł. Ile pieniędzy poszło w 2019? Nie wiadomo.

Łącza kwota, przekazana do dyspozycji polityków i ich znajomych w PFN szokuje. To grubo ponad 200 milionów złotych. Ogromne pieniądze, które są wydawane bez szerszej społecznej kontroli i oceny efektów działania. A już wyszło na jaw, że za pieniądze PFN podróżował sobie w luksusowych warunkach asystent Antoniego Macierewicza. Czego jeszcze nie wiemy o PFN?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


źródło: Twitter