Kto trzyma ponad milion złotych i dwieście pięćdziesiąty tysięcy funtów w gotówce? To minister finansów, Tadeusz Kościński, kolega Mateusza Morawieckiego. Obaj milionerzy doskonale znają się z pracy w bankach. A to nie koniec tajemnic oświadczenia majątkowego Kościńskiego.

Znajdziemy w nim kolejne dziwne zapisy. Minister ma blisko 400-metrowy dom na sporej działce, którego wartości po prostu… nie wycenił. Czyżby dom był tak dużo wart? Nie ma też wyceny dwóch mieszkań, jednego 70-metrowego, drugiego 104-metrowego.

Reklamy

Zastanawia potężna ilość gotówki, którą trzyma minister. Łącznie wartość pieniędzy to ponad 2 miliony złotych. To ogromna ilość paczek banknotów, których nie da się upchnąć do skarpety czy pod łóżko. Skąd te pieniądze? Czemu trzymane są w gotówce a nie w jakimś uczciwym państwowym najlepiej banku? Jak minister je zdobył i od kogo?

To wszystko jest bardzo dziwne, równie dziwne, jak rozdzielność majątkowa Mateusza Morawieckiego.

źródło: Business Insider

Poprzedni artykułOto państwo PiS: skończ podstawówkę i zostań sprzedawcą w dyskoncie, zarobisz więcej niż lekarz i nauczyciel
Następny artykułLudowcy murem za polskimi firmami. Sejm zaakceptuje ważną poprawkę PSL, która ułatwi życie przedsiębiorcom