[Counter-Box id="1"]
To prawdziwa katastrofa. Wartość największych państwowych spółek na giełdzie spadła aż o 50 miliardów złotych. Co na to drobni inwestorzy, którzy uwierzyli Kaczyńskiemu w zapowiedzi o rozwoju polskiej gospodarki?
Dla polskiej giełdy i drobnych ciułaczy 50 miliardów utraty wartości to dramat. Te pieniądze ktoś w końcu w akcje spółek zainwestował. Teraz wyparowały. Potężna kwota, która wydaje się nie odrobienia. Czemu spółki tanieją? Między innymi dlatego, że rynek fatalnie ocenia działania rządu i sejmu, w którym rządzi PiS.
Reklamy
Spadek wartości spółek to także gwóźdź do trumny dla fatalnie przyjętego programu PPK. Pracownicze Plany Kapitałowe miały zastąpić OFE, ale większość pracowników po otrzymaniu niższych pensji wypisała się z PPK. Nikt nie wierzy rządowi?
źródło: Twitter