[Counter-Box id="1"]

Spółka Srebrna, w której członkiem zarządu jest przyjaciółka prezesa PiS – Janina Goss, wynajmuje powierzchnię reklamową spółce Skarbu Państwa PGE, w której członkiem rady nadzorczej jest ta sama Janina Goss – napisał Łukasz Olejnik. Czy mogło dojść do naruszenia prawa?

Członkowie układu władzy muszą wiedzieć, że ich działania są bacznie obserwowane przez społeczeństwo i kontrolowane przez opozycję. Już sama sytuacja wynajmowania powierzchni reklamowej przez państwową spółkę od firmy powiązanej z partią polityczną jest co najmniej dwuznaczna i rodzi podejrzenia, ale jeśli w obu firmach w organach nadzoru i zarządzania zasiada ta sama osoba, to zdaniem wielu osób jest niedopuszczalne. Możemy mieć bowiem do czynienia z konfliktem interesów.

Reklamy

Inne pytanie, które zadają komentatorzy brzmi, po co PGE. które jest na swój sposób monopolistą, w ogóle reklamuje się w ten sposób? To pieniądze, które można znacznie efektywniej wydać.

Cała sprawa jest o tyle bulwersująca, że od tego roku prąd drożeje. Płacimy więcej najwyraźniej między innymi po to, by pieniądze mogły iść ze spółek skarbu państwa do Srebrnej?

źródło: Twitter

Poprzedni artykułTo zemsta za ujawnienie praktyk hejterów? Skruszona Mała Emi zawiadamia prokuraturę w sprawie gróźb i wyzwisk.
Następny artykułSukces ludowców: okrągły stół w sprawie wymiaru sprawiedliwości z szeroką reprezentacją wszystkich sił politycznych