Czy PiS naprawdę postawił na sojusz Polski z USA, czy to tylko czcze obietnice? Okazuje się, że budowa tarczy antyrakietowej jest znacznie opóźniona, podobnie jak program Patriot. Jesteśmy pozbawieni elementarnych środków obronnych i najwyraźniej w tej sprawie nie dzieje się nic.

Sytuacja polskiej obronności jest fatalna. Po zainwestowaniu przez PiS miliardów w amatorskie szkolenia WOT wojsko jakby stanęło w miejscu. Nie ma ani modernizacji armii, nie słychać o zakupie broni rakietowej i przeciwpancernej, nie widać rozwoju lotnictwa ani nowych czołgów. Tymczasem nasz kraj musi inwestować co najmniej w trzy rodzaje uzbrojenia i wojsk: przeciwlotnicze (czyli właśnie rakiety), przeciwpancerne (od wyrzutni ręcznych po cięższą broń ppanc) oraz systemy teleinformatyczne. Szczególnie wojna cyfrowa będzie coraz większym zagrożeniem.

Reklamy

Tymczasem Polska nie ma nawet wydzielonej sieci internetowej z zabezpieczeniami przed atakami z zewnątrz. Mrzonki Macierewicza a teraz Błaszczaka armii nie uzbroją. Mimo, że mamy gigantyczny budżet, władze go nie wykorzystują efektywnie.

Gdzie własne polskie programy zbrojeniowe i rozwój własnych wojskowych konstrukcji? Polscy inżynierowie i naukowcy potrafią tworzyć doskonałe rozwiązania. Czemu nie wspiera się polskich firm? Te wszystkie pytania prowadzą do smutnego wniosku, że po etapie obietnic przyszedł czas ich niespełnienia. Polityków PiS trzeba będzie rozliczyć za te wieloletnie zaniedbania.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułDramat Polski za czasów PiS. Robotnik i górnik mają większy szacunek w społeczeństwie niż profesor, lekarz i nauczyciel
Następny artykułOto istota państwa PiS. Intercity boi się prywatnej konkurencji na torach, bo będzie musiało więcej dać pasażerom!