Gigantyczna afera! 20-30% rachunków za gaz i za węgiel idzie na finansowanie rosyjskiej armii?

Zaskakujące oświadczenie wygłosił Piotr Woźniak, szef PGNiG. Otóż w telewizji państwowej oświadczył ni mniej ni więcej, że co najmniej 20 do 30 proc. tego, co płaci za gaz każdy Polak, idzie na finansowanie rosyjskich sił zbrojnych. W takim razie pytanie co z węglem!?

Ta informacja powinna natychmiast zaalarmować premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Andrzeja Dudę. Jednak panowie, najwyraźniej w nastroju wakacyjnym i weekendowym, nic sobie z tego nie robią. Dlaczego od czterech lat za rządów PiS finansujemy rosyjską armię?

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


To konie koniec pytań. Skoro tak duża część naszych pieniędzy z gazu finansuje rosyjskie zbrojenia to jak wielka część pieniędzy z węgla idzie na ten sam cel? Dlaczego polski rząd za czasów PiS importuje coraz więcej węgla i czy nie jest tak, że 20-30% pieniędzy, które idą do Rosji, również finansują rosyjską armię?

W tej sytuacji powinniśmy natychmiast zatrzymać import obu tych surowców a w sprawie należy wdrożyć śledztwo, które wyjaśni którzy urzędnicy i politycy układu władzy są odpowiedzialni za tak poważne narażenie naszego bezpieczeństwa. To jest bardzo poważna sprawa i dziwi milczenie premiera i prezydenta, szczególnie w obliczu tak napiętej sytuacji międzynarodowej. Dlaczego import węgla sukcesywnie od lat się zwiększa? Kto na tym zarabia?

I dlaczego rząd toleruje tego typu model kupowania surowców, mając świadomość – jak wynika z wypowiedzi prezesa PGNiG – że pieniądze te mogą wzmacniać armię Rosji – pytają komentatorzy.

źródło: Twitter

https://twitter.com/aneta_szajner/status/1213185590033866752?s=11