Średnia wieku wiceprezesów i prezesa PSL wynosi 45 lat. Dla porównania w przypadku PiSu jest to 58 lat, a PO 56 lat. Dzisiaj do głosu w polityce musi dojść nowe pokolenie, które nie ma obciążenia przeszłością – uważa wiele osób.

Władysław Kosiniak-Kamysz jest bardzo doświadczonym politykiem. Był popularnym i lubianym ministrem spraw społecznych, objął przywództwo w PSL w momencie, gdy partia ta przeżywała spore trudności. Dzisiaj ludowcy wyszli na prostą i zdobywają umiarkowane centrum, mając zdolność do przejmowania elektoratu PiS.

PiS ma z kolei wielki problem ze swoim prezesem. Kaczyński, który mocno przekroczył siedemdziesiątkę, nie rozumiem realiów współczesności. Jest człowiekiem, który mentalnie pozostał w latach siedemdziesiątych, co zresztą często słychać w jego języku i widać w zachowaniach.

Reklamy

PO dopiero zdobywa nowe przywództwo – nie wiadomo, kto zostanie nowym prezesem. Ale wśród kandydatów wyraźnie zaznacza się nowe, dynamiczne pokolenie polityków. I to dla Polski dobre wiadomości. Nie może być tak, że rządzą osoby, które spędziły znaczną część życia za komuny.

źródło: Twitter

Poprzedni artykułDuda okłamał widzów TVP? Zaatakował Marszałka Senatu, który domagał się od Rosjan zwrotu wraku Tupolewa
Następny artykułGigantyczna afera! 20-30% rachunków za gaz i za węgiel idzie na finansowanie rosyjskiej armii?