Już w środę rozpoczynają się protesty nauczycieli

8 kwietnia w Katowicach odbędzie się protest nauczycieli w obronie dzieci, młodzieży i godności zawodu. Protest organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego, który przypomina najważniejsze grzechy polskiego systemu edukacyjnego, w którym niekorzystne zmiany wprowadził PiS. “Edukacja jest w coraz gorszym stanie” – przypominają związkowcy i pytają “Komu zależy na tym, aby polskie dzieci miały najgorsze warunki do nauki i rozwoju ze wszystkich krajów w Europie”?

Za fatalny system edukacyjny odpowiadają pomysły, wprowadzone przez PiS. Zniszczono najlepsze szkoły, jakimi były gimnazja i nie zaproponowano nic w zamian. Zamiast pozytywnych zmian, cyfryzacji, lekkich tornistrów, mamy przeładowany program, nudne lekcje, odtwórcze klepanie wiedzy, która jest w internecie, pracę od wczesnego rana do późnego wieczora na zmiany i niskie wynagrodzenia nauczycieli.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Tymczasem nauczyciele walczą o przyszłość uczniów i godność swojego zawodu. “Nie pozwolimy, by rząd zniszczył dzieciom i młodzieży ich przyszłość” – zapowiadają. Wobec bierności ministra edukacji zapowiadają akcję protestacyjną i strajk.

źródło: ZNP