Już w środę rozpoczynają się protesty nauczycieli

8 kwietnia w Katowicach odbędzie się protest nauczycieli w obronie dzieci, młodzieży i godności zawodu. Protest organizuje Związek Nauczycielstwa Polskiego, który przypomina najważniejsze grzechy polskiego systemu edukacyjnego, w którym niekorzystne zmiany wprowadził PiS. „Edukacja jest w coraz gorszym stanie” – przypominają związkowcy i pytają „Komu zależy na tym, aby polskie dzieci miały najgorsze warunki do nauki i rozwoju ze wszystkich krajów w Europie”?

Za fatalny system edukacyjny odpowiadają pomysły, wprowadzone przez PiS. Zniszczono najlepsze szkoły, jakimi były gimnazja i nie zaproponowano nic w zamian. Zamiast pozytywnych zmian, cyfryzacji, lekkich tornistrów, mamy przeładowany program, nudne lekcje, odtwórcze klepanie wiedzy, która jest w internecie, pracę od wczesnego rana do późnego wieczora na zmiany i niskie wynagrodzenia nauczycieli.

Reklamy

Tymczasem nauczyciele walczą o przyszłość uczniów i godność swojego zawodu. „Nie pozwolimy, by rząd zniszczył dzieciom i młodzieży ich przyszłość” – zapowiadają. Wobec bierności ministra edukacji zapowiadają akcję protestacyjną i strajk.

źródło: ZNP