Tak polskie państwo gnębi aktywne kobiety! Szykuje się wielki protest, prowadzące firmy matki mają dość arogancji ZUS

zus

ZUS kontroluje matki, które prowadzą firmy. Kobiety mają tego dość i zapowiadają, że rozpoczynają protest, który odbije się szerokiem echem w całej Europie. „Pokażemy władzy, że nie można atakować kobiet tylko za to, że chcą prowadzić firmy i mieć dzieci” – mówią zdesperowane właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczym.

8 stycznia przed ZUS w Pabianicach rozpocznie się akcja protestacyjna kobiet, które mają firmy. Będą protestować przeciwko – ich zdaniem bezprawnych – działaniach ZUS, polegających na nieustannych kontrolach.

Reklamy

„Jako osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą czujemy się traktowani jak złodzieje, inspektoraty wstrzymują zasiłki chorobowe i macierzyńskie, wykluczają z ubezpieczeń na kilka lat wstecz, działają niezgodne z zasadami postępowania administracyjnego. Mamy tego dość” – mówią kobiety. Protest w Pabianicach to dopiero początek. Później zapowiadana jest wielka manifestacja przez Kancelarią Premiera.

Intensywne kontrole matek z małymi dziećmi zaczęły się za czasów PiS. „Za co tak nienawidzicie kobiet” – pytają zdesperowane matki i zapowiadają, że nie odpuszczą.

„Kobiety prowadzące działalność gospodarczą powinny mieć takie samo prawo do korzystania z niezakłócanego okresu połogu i macierzyństwa wolnego od kontroli jak kobiety pracujące na etacie. Okres połogu i macierzyństwa 20 tygodni nie powinien być zakłócany stresem związanym z kontrolami z ZUS w firmie”. Zacznijcie w końcu traktować nas jak ludzi – apelują kobiety.

źródło: Pabianice.TV