Ardanowski wszedł tylko po torbę z prezentami? Kompromitacja polityków PiS na ważnej konferencji o zmianach klimatu. WIDEO

Konferencja „Zdrowie roślin w dobie zmian klimatu” zainaugurowała w Polsce obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin pod patronatem ONZ. W imprezie udział wzięli prezydent Andrzej Duda, minister rolnictwa Krzysztof Ardanowski, komisarz Unii Europejskiej ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski (wszyscy PiS) i gość specjalny – dyrektor Generalnego Europejsko-Śródziemnomorskiej Organizacji Ochrony Roślin Francoise Petter.

Politycy PiS-u wykazali „ogromne zainteresowanie” problemem zdrowia roślin w dobie zmian klimatu. Najpierw wyszedł prezydent Duda (wiadomo – jest zarobiony po kijki od nart i koronę Trzech Króli). Jednak później doszło do prawdziwej kompromitacji Polski na arenie międzynarodowej.

Reklamy

Na drugą część konferencji w ogóle nie przyszedł Komisarz UE ds. rolnictwa Wojciechowski. Na salę wszedł co prawda minister rolnictwa Ardanowski, ale tylko po…torbę z prezentami. Pocałował przedstawicielkę ONZ w rękę , zabrał podarki i poszedł sobie….

Tak oto władza PiS- walczy ze zmianami klimatycznymi na świecie.