Będzie bezpieczniej? Strażacy rozpoczęli współpracę z wojskowym instytutem

W zalewie złych informacji cieszy inicjatywa strażaków. Coraz częściej bowiem spotykają się z różnego rodzaju zagrożeniami, które niosą za sobą wysokie ryzyko biologiczne. W czasie niektórych akcji ratowniczych niezbędne jest szybkie wykonanie badań pod kątem analizy tego ryzyka.

Dlatego Komenda Główna Straży Pożarnej nawiązała współpracę z Wojskowym Instytutem Higieny i Epidemiologii. Porozumienie podpisali dyrektor WIHE płk. dr n. med. Adam Ziemba oraz komendant główny PSP bryg. mgr Andrzej Bartkowiak. To ważna i pozytywna inicjatywa, bo Straż Pożarna potrzebuje skutecznego i szybkiego reagowania w sytuacjach współczesnych zagrożeń. Instytut dysponuje bardzo bogatym zapleczem badawczym i doświadczonym zespołem naukowców.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Wzór ze strażaków powinno brać wojsko i wspierać polskie instytuty naukowe i badawcze, które mogą dużo wnieść dla rozwoju obronności.

źródło: Twitter / Facebook