Czeka nas potężny chaos w sprawiedliwości? Ziobro zapowiada likwidację sądów rejonowych

Wielkie problemy czekają Polaków, jeśli Zbigniew Ziobro wprowadzi w życie swój kolejny nieprzemyślany najpewniej pomysł, związany ze zmianami w sądach. Zamiast skupiać się na skróceniu czasu rozpatrywania spraw, uproszczeniu prawa i motywowaniu sędziów, Ziobro proponuje zmianę tabliczek na sądach i spłaszczenie ich struktury. Prawnicy są zgodni – to oznacza kolejny chaos w wymiarze sprawiedliwości.

Zmiana struktury to ulubione działania biurokratów. Dla Polek i Polaków nie ma znaczenia jak się będzie nazywał sąd, który obsługuje ich sprawę. Dużo ważniejsze jest to, czy dzieje się to sprawnie i szybko.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Dobry pomysł na zmiany w wymiarze sprawiedliwości mają za to ludowcy, którzy mówią wprost: sądy muszą uczciwe a wyroki sprawiedliwe. W tym celu zorganizowali Okrągły Stół, przy którym zasiedli przedstawiciele środowisk akademickich, prawniczych, sędziowie, adwokaci i prokuratorzy, politycy i osoby poszkodowane przez niesprawiedliwe wyroki. To forum pozwoliło dużo szerzej spojrzeć na sprawy wymiaru sprawiedliwości w Polsce niż jakiekolwiek wydarzenie oraz inicjatywa wcześniej.

źródło: Twitter