Wielkie problemy czekają Polaków, jeśli Zbigniew Ziobro wprowadzi w życie swój kolejny nieprzemyślany najpewniej pomysł, związany ze zmianami w sądach. Zamiast skupiać się na skróceniu czasu rozpatrywania spraw, uproszczeniu prawa i motywowaniu sędziów, Ziobro proponuje zmianę tabliczek na sądach i spłaszczenie ich struktury. Prawnicy są zgodni – to oznacza kolejny chaos w wymiarze sprawiedliwości.

Zmiana struktury to ulubione działania biurokratów. Dla Polek i Polaków nie ma znaczenia jak się będzie nazywał sąd, który obsługuje ich sprawę. Dużo ważniejsze jest to, czy dzieje się to sprawnie i szybko.

Dobry pomysł na zmiany w wymiarze sprawiedliwości mają za to ludowcy, którzy mówią wprost: sądy muszą uczciwe a wyroki sprawiedliwe. W tym celu zorganizowali Okrągły Stół, przy którym zasiedli przedstawiciele środowisk akademickich, prawniczych, sędziowie, adwokaci i prokuratorzy, politycy i osoby poszkodowane przez niesprawiedliwe wyroki. To forum pozwoliło dużo szerzej spojrzeć na sprawy wymiaru sprawiedliwości w Polsce niż jakiekolwiek wydarzenie oraz inicjatywa wcześniej.

Reklamy

źródło: Twitter

Poprzedni artykułPoznaniacy wściekli, Gliński chce im zabrać muzeum Powstania Wielkopolskiego
Następny artykułPotężna afera i 2,5 miliarda strat! Kto opóźniał działania państwa w sprawie GetBack?