Kosiniak-Kamysz ostro o politykach dzielących Polaków: W sprawach fundamentalnych Polska musi mówić jednym głosem

“W sprawach fundamentalnych Polska musi mówić jednym głosem. Gdy zagrożone jest życie i bezpieczeństwo naszych żołnierzy, nie ma miejsca na partyjne gry. Dlatego ponownie wzywam rządzących do dialogu z opozycją, do wypracowania wspólnego stanowiska.” – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz na spotkaniu w Elblągu.

Skrytykował w ten sposób brak działania Andrzeja Dudy, który uparcie odmawia zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Tymczasem sytuacja Polski jest obecnie bardzo trudna. Pozbawieni sojuszników w Europie opieramy swoje bezpieczeństwo na jednym państwie. PiS nie ma też zdolności do prowadzenia europejskiego dialogu – nasz kraj jest izolowany na poziomie międzynarodowym.

Reklamy


Chcesz czytać  więcej wewnętrznych informacji ze świata polityki i mediów? Prosimy o obserwowanie naszego profilu na Facebooku oraz na Twitterze. Proszę o lajkowanie i podawanie dalej naszych wpisów - w ten sposób możemy zrobić dla Ciebie więcej.


Porozumienie ponad politycznymi podziałami jest niezbędne, by wzmocnić poczucie bezpieczeństwa Polków – uważają ludowcy. I nie rozumieją uporu PiS w braku zwołania kluczowego ponadpartyjnego organu, wiązanego z bezpieczeństwem kraju.

źródło: Twitter