Styczeń to czas podsumowań, także w polityce. W historii Polski jeszcze nigdy nie było takiej kumulacji afer jak w roku 2019. Prawie co tydzień układ władzy pokazywał też arogancję wobec prawa i ludzi.

Koperta Kaczyńskiego, majątek Morawieckiego i Marian Banaś przewijały się na przemian z zamachem na sądownictwo, ignorowaniem nagrody Nobla dla Polki i atakami na marszałka Grodzkiego. Afera goniła aferę, konflikty wewnątrz PiS i walka o stołki oraz kasę wzmacniały aferalną atmosferę. Do tego doszedł chaos prawny i ucisk fiskalny.

Reklamy

Afery stały się polityczną smutną codziennością podzielonej Polski. Ludzie, zamiast zajmować się tworzeniem i rozwojem, muszą bronić się przed pazernością i zachłannością polityków, którzy nie zważają na to, że Polacy mają pieniędzy i chcą im zabrać jeszcze więcej.

Rok 2019 to także rok wielkich podwyżek podatków, opłat i cen. Tak zostanie zapamiętana władza. Nieudolna, pogrążona w konfliktach i arogancka.

źródło: Twitter

 

Poprzedni artykułKiedy obniżka podatku VAT? Miał wynosić 22%
Następny artykułBrutalny napad czy tylko arogancja i chęć zrobienia materiału za wszelką cenę? Wraca sprawy ataku na marszałka Grodzkiego